KVIFF Industry Days - několik tipů na témata patřící k udržitelnosti

KVIFF Industry Days - několik tipů na témata patřící k udržitelnosti

Začíná 58. řočník MFF Karlovy Vary a s ním i Industry Days pro filmové profesionály, přinášející zajímavé diskuze, workshopy, works in progress a samozřejmě inspirativní setkání. Letos se jejich konání bude nově koncentrovat do jednoho místa, a to do Film Industry Office & Lounge v prostorech Císařských lázní na adrese Mariánskolázeňská 2.

Program Industry Days je naplánovaný od 30. června – 3. července 2024 a skýtá opravdu bohatou škálu aktivit.
Na celý program se můžete podívat zde.

Pokud bychom ale chtěli vypíchnout některé z těch, které se nejvíce vážou k tématu udržitelnosti, určitě to budou besedy a workshopy na téma wellbeingu, rovnosti a diverzity.

Zatímco na hlavním podiu Industry Days začne festivalový program v neděli 30. června v 11:00 debatou na téma Streamovací média a ekonomika pozornosti s účastí největších tuzemských VOD platforem i ředitelem MFF KV a KVIFF Group Kryštofem Muchou, v prostoru určeném workshopům se uskuteční neformální setkání všech Girls in Film (10:00 - 12:30). "Networking je ideální příležitostí potkat nové spolupracovnice*níky a rozšířit tak komunitu, která přispěje k větší diverzitě na lokální filmové scéně. " 

V pondělí 1. července hlavní stage mezi 10:00 a12:00 ovládne Works in Development – Intensive Queer & Feature LaunchJiž tradičně dojde k osobní prezentaci autorů vybraných celovečerních projektů ve fázi scénáře, které prošly programem MIDPOINT Feature Launch. V letošním ročníku se kromě prezentace devíti projektů celovečerních filmů představí také čtyři projekty z programu MIDPOINT – Intensive Queer. Tato iniciativa se věnuje rozmanitosti ve filmovém vyprávění a nabízí podporu filmařům, kteří zkoumají queer příběhy. 

Na FI Workshop Stage vedle toho můžete od 11:30 do 12:30  navštívit - 
Pitch.cz Rodičovství u filmudebatu o rodičovství ve filmovém prostředí. Řeč bude o osvědčených postupech a inspirativních příkladech, které rodiče zažili během natáčení nebo na festivalech. Jak produkční týmy a filmové akce podporují rodiče, a jak lze efektivně skloubit pracovní a rodinný život ve světě filmu? Nejen na tyto otázky přijdou debatovat producentka Kristýna Michálek Květová, producent Tomáš Michálek, dramaturgyně MFFKV Anna Kořínek, režisérka Marika Pecháčková, kameraman Tomáš Kotas a herečka Beata Kaňoková. 

Od 14:00 zde bude následovat debata Za plátnem a obrazovkou: Jak filmové příběhy s nedostatečně zastoupenými hlasy přispívají k udržitelnější společnosti. Jde o otevřený workshop s Fatihem Abayem, Diversity & Inclusion Officer Evropské Filmové Akademie, který zkoumá zásadní roli vyprávění nedostatečně zastoupených skupin v podpoře společenské udržitelnosti. 

Od 14:30 pak bude na stejném místě pokračovat workshop pod vedením Louise H. Johansen ze Sane Cinema spolu s Christine Günther, která vede produkční společnost Fireglory Pictures - 
Sane Production & Mindful Leadership. Podívají se spolu na otázky zachování duševního zdraví ve filmovém průmyslu. Jak přistoupit k natáčení zdravějším a proaktivnějším způsobem, a to s ohledem na velkou odpovědnost, jakou mají vedoucí pracovníci a pracovnice za produkci a štáb během celého procesu? Partnery workshopu jsou ACE Producers a Asociace producentů v audiovizi.