Greenfilming v praxi

Greenfilming v praxi

Začátkem prosince 2021 uspořádala Asociace producentů v audiovizi (APA) ve spolupráci s FAMU a Studiem FAMU podrobný seminář s názvem Greenfilming v praxi. Seminář byl plný praktických rad a návodů, jak se při natáčení chovat udržitelně a přispět tak ke snížení uhlíkové stopy, protože každá správná aktivita se počítá!

V rámci prezentace byly upřesněny základní pojmy udržitelného natáčení, včetně vysvětlení, jaká je role producenta v přístupu k zelenému natáčení a doporučeny praktické rady vedoucí k udržitelnosti na filmovém place. Byly také představeny zahraniční programy věnující se tomuto tématu ve filmovém průmyslu a nedávno uvedené a zpřístupněné kalkulačky uhlíkové stopy naprogramované přímo pro audiovizuální výrobu.
 
Seminářem provázela Eva Dvořáková Pérez, producentka a manažerka reklamní sekce APA, která je neúnavnou bojovnicí za udržitelné principy při natáčení. Za svá léta praxe posbírala mnoho praktických zkušeností a prošla řadou mezinárodních školení. Mezi prezentujícími hosty semináře byli i filmoví profesionálové z řad dodavatelů přímo z placu. Jednu z komplexních zahraničních platforem albert, zabývající se udržitelností v audiovizi, představila průkopnice těchto principů v českém komerčním televizním prostředí Hana de Goeij, Head of Sustainable Filming and Content ze společnosti TV Nova. Ta se nedávno stala mezinárodním členem platformy albert jako první televizní společnost v ČR.

Záznam z celého semináře vám přinášíme zde.

Autor: greenfilming.cz